Właściwie od kiedy pamiętam zawsze wyznaczałem sobie jakieś cele i zawsze były to, rzeczy które przerastały mnie na aktualnym poziomie. Niezależnie czy była to samodzielna budowa gołębnika w wieku 8 lat, czy pragnienie zobaczenia Wielkiego Kanionu Kolorado, którym zapałałem jak miałem 10 lat. O ile jako 12 latek ukończyłem samodzielną budowę gołębnika poczułem się fantastycznie i duma mnie rozpierała, to dopiero podziwianie zachodu słońca siedząc na krawędzi Wielkiego Kanionu sprawiło że w tamtym momencie pomyślałem sobie …marzenia się spełniają i nie ma rzeczy której nie mógłbym zrobić. W tamtym czasie przeczytałem też pierwszą książkę rozwoju osobistego – Briana Tracy z której do dzisiaj wziąłem sobie jedno przekonanie:

Każdy zaczyna od zera, ucząc się nowych umiejętności. Praca nad sobą powoduje ze możesz dojść do bycia wśród 10% najlepszych w danej dziedzinie.

i w wtedy tak naprawdę moja przygoda świadomego życia się rozpoczęła…

… 18 lat temu stałem się też przedsiębiorcom. Głownie dlatego, że zawsze ceniłem siebie wolność, niezależność oraz brak ograniczeń w wynagrodzeniu. Przez ten czas zajmowałem się kilkoma bardzo różnymi przedsięwzięciami, osiągałem spektakularne sukcesy i równie spektakularne porażki – o nich też będę pisał. Uczestniczyłem w niezliczonej ilości szkoleń a moja biblioteka urosła do kilku tysięcy pozycji. W przestrzeni zawodowej moimi konikami są zarządzanie, czasem psychologia sprzedaży oraz negocjacje.

Przez te lata zrozumiałem że samoświadomość, wiedza o tym kim się jest, czego się chce w życiu jest kluczowym elementem do tego żeby być zadowolonym.

Stworzyłem tego bloga ponieważ myślę że każdy z nas ma ogromne uśpione pokłady potencjału, które gdzieś drzemią i być może moje dość bogate doświadczania komuś się przydazą, zainspirują, pomogą w rozwoju.

Kiedyś wymyśliłem takie zdanie,

Life is my play, World is my playground.

Życie jest sztuką, którą odgrywasz na deskach teatru jakim jest Świat – w wolnym tłumaczeniu.

Życzę Ci, abyś napisał scenariusz tej sztuki, Sam dla Siebie.

Dziękuję że poświęciłeś czas żeby to przeczytać, jeśli coś Ci się spodoba z tego co pisze będzie mi miło jak dasz o tym znać.

Pozdrawiam serdecznie,

Dawid